BeschreibungRoerleeuw. Verguld, met gekleurde ogen en bek. De tong van de leeuw is zodanig gesneden, dat hij los in de bek kan bewegen. De leeuw is niet op een kussen geplaatst.
HintergrundinformationDe herkomst van de leeuw is niet bekend. Het is zelfs onzeker of de leeuw wel als roerleeuw is gemaakt., literatuur:
- Jaarboek Fries Scheepvaart Museum 1977, p. 15
- Catalogus Scheepssier in Jaarboek Fries Scheepvaart Museum 1991, nr. 77
TitelKussen gevuld met pluksel van henneptouw, gebruikt door een zeeman.
Herstelleronbekend
Objektnummer1977-001
Periode van1874
Periode tot1874
BeschreibungKussen, gevuld met pluksel van henneptouw, waarschijnlijk restanten van kabeltouw, dat door zeelui wel werd gebruikt voor huisvlijt. Op de overtrek van het kussen het jaartal '1874' en de initialen 'A.M.D.'
HintergrundinformationDe letters A.M.D. zijn de initialen van Alida Margaretha Deinum. Zij werd in 1873 geboren aan boord van de California als dochter van Sjoerd Tjebbes Deinum (Workum 22 sept. 1838 - Madeira, vermoord 1878) en Alida Catharine Schippers. Zij overleed in 1943 en was de moeder van de schenkster van het kussen., literatuur:
- Jaarboek Fries Scheepvaart Museum 1977, p. 15
TitelIds Wiersma - Aquarel, gezicht op Woudsend vanuit de Wijde Ee.
HerstellerWiersma, Ids
Stichwörterhoutzaagmolens, molens, Woudsend
ObjektnummerG-132-a
Periode van1900
Periode tot1950
BeschreibungAquarel, bijgewerkt met potlood. Gezicht op Woudsend vanuit de Wijde Ee. In het midden de brug met daarop een rijtuig. Erachter de houtzaagmolen De Jager. Links de inmiddels afgebroken molen De Hoop. Rechts bebouwing en de kerktoren. Opschrift: 'Woudsend'. Plakbandvlekken.
HintergrundinformationIds Wiersma. Geboren Brantgum 21 juni 1878, overleden Dokkum 24 aug. 1965. Begon als knecht van huisschilders (Brantgum, Wynaldum). Van 1889-1905 bezocht hij in Den Haag de Academie voor Beeldende Kunst. Erna verbleef hij afwisselend in Friesland en Holland. Bij het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog ging Wiersma op aanraden van ds. G. Horreüs de Haas in Sneek wonen. Gaf daarna twee jaar les in Den Haag en vestigde zich in 1926 in Amsterdam. Hij illustreerde boeken en legde het verdwijnende boerenleven vast in tekeningen. Na de Tweede Wereldoorlog slonk de populariteit van Wiersma. In 1961 verhuisd naar Harlingen en later naar Nieuw Toutenburg in Noordbergum.
BeschreibungTegel met afbeelding van de kaart van het natuurgebied Princenhof bij Earnewâld en een zeiljacht. Opschrift: 'Nationale Prinsenhoftocht 1969'.
HintergrundinformationDe Princenhoftocht is een vaartocht, georganiseerd door ondermeer Watersportvereniging De Meeuwen uit Leeuwarden.
TitelDuimstok in vier gedeelten met het opschrift 'Friesland'.
Herstelleronbekend
Objektnummer1977-005
Periode van1820
Periode tot1870
BeschreibungDuimstok in vier gedeelten. Aan de ene zijde een schaalverdeling in 24 duimen (2 gewonen houtvoeten van elk 29,5 cm) en het opschrift 'FRIESLAND'. Aan de andere zijde een metrieke schaalverdeling in 50 cm.