TitelP.H. van Asperen - Pentekening. Schepen afgemeerd aan een kade.
VervaardigerAsperen, Piet Hein van
Trefwoordentjalken, pramen, Asperen, Piet Hein van
Objectnummer1978-054
Periode van1925
Periode tot1950
BeschrijvingPentekening. Oostindische inkt, opgebracht met pen en penseel. Afbeelding van een aantal schepen, afgemeerd aan een kade. Het zijn binnenvaartschepen en pramen. Een nadere typering is niet mogelijk.
AchtergrondinformatiePiet Hein van Asperen. Geboren te Harlingen op 8 februari 1895. Zoon van Hein van Asperen en Jantje Gnodde. Piet Hein woonde en werkte te Harlingen, Amsterdam, Rotterdam en sinds 1930 in Leeuwarden waar hij als ontwerper werkte bij de LPF. Trouwde op 24 juli 1922 te Harlingen met Appollonia de Boer (1897-1981), hij was toen kunstschilder te Rotterdam.
Overleden in Leeuwarden op 5 november 1969. Volgde lessen aan de Quellinusschool te Amsterdam bij J.B. Heukelom en C. Rol. Van Asperen tekende, schilderde en aquarelleerde; stillevens, figuren, haven- en stadsgezichten., Literatuur:
- Leeuwarder Courant 05-11-1969