BeschrijvingTwee kruishouten: een enkel en een dubbel.
AchtergrondinformatieEen enkle kruishout wordt gebruikt voor het aftekenen van een enkele lijn voor bijvoorbeeld een plankdikte of sponningdiepte. Een dubbel kruishout trket twee parallelle lijnen voor bijvoorbeeld een pen en gatverbinding
BeschrijvingOnderjurk. Zonder mouwen. Witte katoen, machinaal genaaid. Vierkante hals met opnaaisel in schouderband. Hals- en rugpand versierd met kant in blokmotief en afgewerkt met een klein kantje. De onderjurk heeft geen taillenaad maar de taille is aangegeven door een opgenaaid bandje waaronder het teveel aan ruimte is verwerkt. De jurk heeft twee handgenaaide figuurnaden zowel aan de achter- als aan de voorzijde. Onderaan drie opnaaisels en afgewerkt met kant in blokmotief. De jurk is diverse keren uitgelegd, bijgewerkt, etc. Wasmerkje in rood '48'.
Achtergrondinformatiede hoed is vervaardigd voor de tentoonstelling 'Sneek en het Water', waarin ondermeer een beeld werd gegeven van de kleding die werd gedragen door zeilers van rond de eeuwwisseling.